Widzisz jakieś błędy i niedociągnięcia na forum? Proszę je raportować w tym miejscu.


  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin forum netzysk.pl
#1
Regulamin forum netzysk.pl

Przed rozpoczęciem korzystania z forum, każdy Użytkownik jest bezwzględnie zobowiązany do zapoznania się z treścią regulaminu, jego zaakceptowania i przestrzegania wszystkich wymienionych w nim zasad. 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ostatnia aktualizacja: 25 Stycznia 2019 roku.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

§1. INFORMACJE OGÓLNE
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
1.1. Regulamin - dokument kształtujący ogół praw, zasad i obowiązków Użytkowników.
1.2. Serwis - forum internetowe, które funkcjonuje pod tym adresem. Pełni funkcję internetowej grupy dyskusyjnej, gdzie głównym celem jest wymiana informacji, poglądów oraz posiadanej wiedzy w dziedzinach, które porusza to forum.
1.3. Administrator - osoba prywatna pod pseudonimem "Pan Inwestor" zwany dalej "Administratorem".
1.4. Moderator - podmiot stworzony przez Administratora, który posiada specjalne uprawnienia w zakresie moderowania tematów i postów (ich modyfikowanie, usuwanie, dzielenie i przenoszenie) w celu zapewnienia prawidłowego przestrzegania regulaminu.
1.5. Użytkownik - podmiot (osoba fizyczna, firma lub organizacja posiadająca zdolność do czynności prawnych) posiadający konto na forum.
1.6. Gość - podmiot korzystający z forum, który nie dokonał rejestracji na forum.
1.7. Korzystanie z forum jest zupełnie darmowe. Nie są pobierane z tego tytułu żadne opłaty.
1.8. Forum służy do wymiany opinii, poglądów, wzajemnej pomocy oraz ogólnej dyskusji z zakresu zarabiania, inwestowania, oszczędzania pieniędzy, marketingu oraz wszystkich innych dziedzin poruszanych na jego łamach. Wszystkie wypowiedzi mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące kogokolwiek.
1.9. Wszystkie informacje i wypowiedzi stworzone na forum przez autorów stają się także własnością Serwisu.
1.10. Administracja zastrzega sobie prawo do sprawdzania treści wypowiedzi, ich modyfikacji oraz usuwania. Mają oni prawo tak dostosować daną treść aby była ona zgodna z zasadami regulaminu.
1.11. Brak kultury na forum w stosunku do innych Użytkowników lub Administracji będzie odpowiednio karany.
1.12. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za włamania hakerskie, które prowadzą do pozyskania danych użytkowników oraz ich postów.
1.13. Użytkownik może posiadać tylko jedno konto na forum. W przypadku złamania tego punktu, Administracja może podjąć dalsze kroki zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.
1.14. W przypadku otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskaniu wiarygodnej informacji o bezprawnym dostępie do danych, Administrator niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych, co nastąpi nie później niż w ciągu 72 godzin od daty zgłoszenia.


§2. REJESTRACJA
- - - - - - - - - - - - - -
2.1. Rejestracja w serwisie jest zupełnie darmowa.
2.2. Zakładając konto w serwisie, Użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie wiadomości prywatnych w obrębie forum oraz e-mail od Administracji oraz partnerów forum, bezpośrednio na adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji. Jednocześnie Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych przez Administrację oraz partnerów serwisu, na zasadach określonych w polityce prywatności.


§3. UŻYTKOWNICY
- - - - - - - - - - - - - - - -
3.1. Użytkownik publikuje wszystkie treści w jakiejkolwiek formie tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność.
3.2. Administrator w żaden sposób nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na łamach Serwisu.
3.3. Użytkownik oświadcza, iż wszystkie publikowane przez niego treści są jego autorstwa lub posiada zgodę na ich publikację.
3.4. Administracja forum zastrzega sobie prawo do zmian w profilu użytkownika w przypadku złamania jakiegoś punktu regulaminu.
3.5. Użytkownik ma świadomość tego, iż jakiekolwiek działania zmierzające do destabilizacji Serwisu będą uznawane jako przestępstwo w rozumieniu Kodeksu Karnego.
3.6. Wszystkie sprawy prywatne (kierowane do konkretnego, innego użytkownika), które nie są powiązane z tematem danego wątku , Użytkownik powinien kierować bezpośrednio do danej osoby za pomocą Wiadomości Prywatnej (PW, PRIV).
3.7. Użytkownik nie ma możliwości podjęcia decyzji o usunięciu swojego konta. Może ono zostać zdeaktywowane. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem.
3.8. Każdy Użytkownik posiada prawo do zmiany swojej nazwy Użytkownika (loginu). W tym celu należy napisać stosowną prośbę do Administratora.
3.9. Użytkownik akceptuje serwis w formie w jakiej jest. Nie może dochodzić żadnych roszczeń w momencie, gdy pojawią się jakiekolwiek błędy, zakłócenia lub inne problemy.
3.10. Administracja nie ma obowiązku tłumaczenia się Użytkownikowi z podjętych działań.
3.11. Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia (banowania) Użytkownika, który nie przestrzega zasad regulaminu.


§4. TEMATY
- - - - - - - - - -
4.1. Każdy temat należy zakładać w odpowiednim dla niego dziale.
4.2. Przed założeniem tematu należy użyć wyszukiwarki i sprawdzić czy już taki lub podobny temat nie istnieje.
4.3. Jeśli nie wiesz w jakim dziale dany temat powinien zostać założony, to przed jego napisaniem zasięgnij rady u Administratora lub Moderatorów.
4.4. Nazwa tematu musi być dokładna i klarowna.
4.5. Tworzenie tematów, których celem jest celowe wprowadzanie w błąd może skutkować banem na forum.
4.6. Jeśli uważasz, że dany temat powinien zostać usunięty z jakiegoś powodu, to użyj przycisku "zgłoś".
4.7. W niektórych działach tematy muszą być zatwierdzone przez Administratora lub Moderatora.
4.8. W następujących działach należy dodawać nowe tematy wg zamieszczonych w nich szablonach: Bux'y, Polskie panele, Zagraniczne panele.


§5. POSTY
- - - - - - - - -
5.1. Publikować posty na łamach forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
5.2. Zgodę na promowanie swojej działalności na forum w jakiejkolwiek innej formie, niż napisanie tematu lub postu może wydać jedynie Administrator.
5.3. Usuwanie postów mogą dokonywać jedynie Administratorzy i Moderatorzy. Użytkownik sam nie ma możliwości ich usunięcia, ponieważ mogą one z czasem stanowić pomoc dla innych czytelników. Wszystkie tego typu żądania będą ignorowane.
5.4. Zamieszczanie przez Użytkowników linków do treści (np. plików muzycznych, filmów) oznacza, iż posiadają oni prawa do rozpowszechniania danych materiałów. 
5.5. Dodatkowe elementy postu tj. obrazki, pliki do pobrania i tym podobne muszą być dodane jako załącznik (§8.1).


§6. SYGNATURY
- - - - - - - - - - - - - - 
6.1. Maksymalny rozmiar obrazka w sygnaturze to 728x60px i wadze pliku nie większej niż 1024 kilobajtów.
6.2. Sygnatura może się składać maksymalnie z 355 znaków w tym liczone są znaki BBCode.
6.3. Dozwolone są tylko dwie linie tekstu o maksymalnym rozmiarze czcionki 100 (normalna).
6.4. Administracja zastrzega sobie prawo do zablokowania dostępu do sygnatury Użytkownikowi, który nagminnie będzie łamał jej regulamin.
6.5. Do sygnatur mają zastosowanie również punkty §6.3, §6.6, §6.19, §6.26.
6.6. Sygnaturę można dodać po napisaniu: 25 postów (Użytkownik).

§7. AVATARY
- - - - - - - - - - -
7.1. Minimalny rozmiar avatara musi wynieść 20x20px
7.2. Maksymalny rozmiar avatara to 400x400px.
7.3. Do avatarów mają zastosowanie również punkty §6.26


§8. ZAŁĄCZNIKI
- - - - - - - - - - - - -
8.1. Wszystkie dodawane pliki, obrazki oraz inne elementy muszą być załączane przez forum (opcja "załączniki").


§9. OSTRZEŻENIA I KARY
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
9.1. Działaniom moderacyjnym mogą podlec tematy i posty, które:
a) są nieczytelne i posiadają źle dobrane formatowanie,
b) posiadają rażącą liczbę błędów ortograficznych,
c) nie posiadają merytorycznej zawartości,
d) nie są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa,
e) są powielane na wielu forach lub działach,
f) są napisane wyłącznie drukowanymi literami lub nietypowym kolorem.
9.2. Decyzje o przyznaniu ostrzeżenia, kary bądź bana przez jakiegokolwiek moderatora jest niepodważalna i ostateczna.
9.3. Każdy użytkownik, który będzie łamał regulamin będzie otrzymywał ostrzeżenia.
9.4. W przypadku zebrania 3 pkt ostrzeżeń, następuje blokada konta na 7 dni. Każde kolejny punkt to ponowna blokada na kolejne 7 dni. 
9.5. Po uzbieraniu minimum 8 punktów ostrzeżeń, Administrator lub Super Moderator mogą podjąć decyzję o całkowitym zbanowaniu użytkownika. 
9.6. Administrator oraz Super Moderatorzy mogą przyznawać dowolną liczbę punktów ostrzeżeń w oparciu o swoje odczucia do danej sytuacji. Jednak w przypadku konkretnych sytuacji muszą zastosować się do następujących wytycznych:
a) W przypadku braku zastosowania się do wypełnienia tematu zgodnie z dołączonym formularzem danego działu: 1 punkt ostrzeżenia,
9.7. W przypadku rażącego łamania regulaminu, administracja może podjąć decyzję o natychmiastowym zbanowaniu użytkownika bez ostrzeżenia.
9.8. Każdemu Użytkownikowi przysługuje prawo odwołania się od zablokowanego konta. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem forum poprzez formularz kontaktowy.


§10. ZABRANIA SIĘ
- - - - - - - - - - - - - - -
10.1. Zabronione jest tworzenie tematów i postów, które zawierają jakiekolwiek treści lub materiały niezgodne z obowiązującym prawem RP, których celem lub obejściem jest naruszenie dobrych obyczajów, są wulgarne, zmierzają do naruszenia praw innych osób, zawierają groźby i pomówienia, godzą w czyjąś własność, obrażają uczucia, są nieetyczne lub zawierają oszczerstwa.
10.2. Zabrania się umieszczania treści do materiałów typu cracki, seriale, hazardu i kasyn, niedozwolonych prawem substancji i narkotyków.
10.3. Zabronione jest używanie jakiegokolwiek innego koloru czcionki (kolor zastrzeżony na potrzeby Administracji) niż domyślny kolor.
10.4. Zabrania się tworzenia tematów, które służą do wymiany krótkich wiadomości pomiędzy dwoma użytkownikami. W tym celu należy kontaktować się za pomocą systemu Wiadomości Prywatnych (PW, PRIV).
10.5. Zabrania się zgłaszania danych postów czy tematów za pomocą wpisywania pod nimi tekstów w stylu: "nie działa", "do kosza", "było już". W celu zgłoszenia postu lub tematu należy użyć przycisku "zgłoś".
10.6. Na forum obowiązuje zakaz sprzedaży miejsca reklamowego w swoich sygnaturach.
10.7. Zabrania się tworzenia tematów i postów DRUKOWANYMI LITERAMI, celowego nabijania i odświeżania postów oraz zbędnego cytowania i nadmiernego formatowania.
10.8. Celowego wywoływania konfliktów i irytowania innych Użytkowników forum,
10.9. Zabrania się publicznego ujawniania prywatnych danych osobowych.
10.10. Zabrania się upubliczniania prywatnej korespondencji z innych użytkownikiem bez jego zgody.
10.11. Zabrania się kopiowania i powielania treści publikowanych przez Administratora bez jego zgody na innych stronach.
10.12. Zabrania się tworzenia kont (loginów) w których znajduje się adres strony internetowej - nie dotyczy kont firmowych.
10.13. Zabrania się powielania tych samych tematów i postów w innych kategoriach.
10.14. Zakaz udostępniania kont osobom trzecim.
10.15. Zabrania się rejestracji nowego użytkownika w celu podszycia się pod już istniejącego Użytkownika.
10.16. Publikowania treści tylko i wyłącznie w celach reklamowych bez merytorycznej zawartości.
10.17. Zakaz wyręczania Administracji w ich obowiązkach (użyj przycisku "zgłoś" zamiast odpisać w wątku).
10.18. Zakaz umieszczania linków maskujących / skracaczy linków.
10.19. Zakazuje się nadmiernego używania emotikon.
10.20. Zakazuje się jakiegokolwiek działania na szkodę forum.
10.21. Zabrania się stosowania wszystkich rodzajów spamu:
a) wysyłanie niezamówionej treści reklamowej do innych użytkowników poprzez system Prywatnych Wiadomości PW,
b) wszelką publikację linków pośrednich (do blogów, innych for, profili społecznościowych, stron www) o ile ich treść zawiera treści reklamowe o dyskutowanym temacie,
c) podbijanie tematów w stylu "podbijam", "aktualne" itp w okresie krótszym niż 7 dni,
d) publikowanie reflinków w sygnaturze i nawoływanie do ich klikania,
e) nawoływanie do kontaktu prywatnego w celach reklamowych,
f) odpowiadanie jednym lub dwoma wyrazami typu "spoko", "wchodzę", "super" itp.
10.22. Korzystanie z serwerów proxy, vps lub innego ukrywania swojego adresu IP.
10.23. Publikowania prywatnych danych kontaktowych (numery GG, profile społecznościowe, numery telefonów, adresy e-mail) w celu ochrony przed ewentualnymi naciągaczami.
10.24. Wrzucanie reflinków do tematu, który już posiada reflink w pierwszym poście.
10.25. Zakładanie konta z tymczasowych systemów do generowania adresów e-mail.
10.26. Zabrania się używania grafik o charakterze pornograficznym, erotycznym, z zakrytą nagością oraz prowokacyjnymi pozami.§11. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
11.1. Kwestie sporne, które nie są uwzględnione w niniejszym Regulaminie, zostaną rozpatrzone przez Administratora indywidualnie.
11.2. Nieznajomość aktualnego Regulaminu nie zwalnia Użytkownika z jego braku przestrzegania.
11.3. Administrator zastrzega sobie prawo, do zmiany Regulaminu w dowolnym momencie. Każdy Użytkownik, który nie akceptuje wprowadzonych zmian powinien natychmiast zaprzestać używania forum.
11.4. W przypadku chęci wprowadzenia zmian w niniejszym Regulaminie należy kontaktować się z Administratorem poprzez formularz kontaktowy.


Regulamin opublikowany 15 Stycznia 2019 roku.
» iwi.pl - blog o inwestowaniu przez internet / dawniej → www.inwestycjewinternecie.pl
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
» zwi.pl blog o zarabianiu przez internet / dawniej → www.zarabianiewinternecie.pl
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
  •


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości