Ledger Nano S i Ledger Blue - portfele sprzętowe do przechowywania kryptowalut od Ledger.com

Obrazek
Swojego pierwszego Ledgera Nano S kupiłem przeszło dwa lata temu. I mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że lepszego portfela sprzętowego do przechowywania swoich kryptowalut wybrać chyba nie mogłem. A sprawdziłem ich kilka w swoim życiu. Zaufałem firmie Ledger.com, która od 2014 roku systematycznie ulepsza i rozszerza możliwości swoich urządzeń. Zatem grzechem byłoby go nie polecać dalej. W sumie u siebie na blogu napisałem już jakiś czas temu recenzję Ledger Nano S, ale również przyda się taki wątek na forum, aby każdy mógł się dowiedzieć o nim bądź zapytać o kwestie, które go nurtują.

Firma Ledger.com posiada w swojej ofercie obecnie dwa portfele: Ledger Nano S oraz Ledger Blue. Ja używam tego pierwszego, ponieważ jest dużo zgrabniejszy oraz kilkukrotnie tańszy od swojego niebieskiego brata. Oba obsługują podobną liczbę kryptowalut a różnią się przede wszystkim wielkością ekranu oraz łatwością obsługi. Tańszą wersję Ledger Nano S należy obsługiwać poprzez komputer lub telefon, natomiast wersja Blue ma taki wyświetlacz, iż sporo rzeczy można zrobić bezpośrednio z niego. Jednak nie unikniemy mimo wszystko potrzeby podpięcia go również do innego urządzenia (komputera lub telefonu).

Oba portfele pozwalają na obsługę ponad 700+ kryptowalut a także tokenów. Jednak większość z nich wymaga ściągnięcia dedykowanego portfela od danego altcoina i zsynchronizować go z urządzeniem od Ledger. Z tych głównych kryptowalu, które obsłużą bez pomocy zewnętrznego oprogramowania są m.in.:
Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold
  • Ethereum, Ethereum Classic
  • Litecoin
  • Dogecoin
  • Ripple
  • Dash
  • Zcash
  • Stratis
  • Ark
Do obsługi portfeli zostało stworzone dedykowane oprogramowanie o nazwie LIVE. To właśnie przy jego pomocy obsługuje się urządzenia od Ledger. Jego obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. W dodatku zespół przygotował szereg poradników, które znajdują się na ich stronie w sekcji Support.

Obrazek

Obecnie koszt zakupu portfela Ledger Nano S to kwota w granicy 100 euro (około 420 złotych). Wersja z większym ekranem to już wydatek rzędu 280 euro (1.200 złotych). Wszystkie przesyłki realizowane są bardzo szybko przy obsłudze kuriera DHL. Wysyłka na cały świat jest darmowa. Płacisz tylko za urządzenie. Paczka z portfelem jest z reguły w ciągu 2-3 dni od zakupu. Zamawiałem już kilka sztuk i nigdy nie czekałem dłużej niż 3 dni.

Nie chce już się powtarzać, bo swoją opinię o tym portfelu wyraziłem w pierwszym akapicie. Zatem tylko napiszę krótko - jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie posiadanych kryptowalut, to warto chociaż zabezpieczyć je przy użyciu Ledger Nano S. Sam go używam i nigdy nie miałem z nim problemów. Oczywiście zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na temat urządzeń od Ledger.
Obrazek

» zamów portfel do kryptowalut od Ledger «
rejestrując się tego linku wspierasz rozwój tego forum
- - -
» iwi.pl - blog o inwestowaniu przez internet / dawniej → www.inwestycjewinternecie.pl
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
» zwi.pl - blog o zarabianiu przez internet / dawniej → www.zarabianiewinternecie.pl
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Re: Ledger Nano S i Ledger Blue - portfele sprzętowe do przechowywania kryptowalut od Ledger.com

Obrazek

Pojawiła się ciekawa, limitowana oferta dla urządzeń Ledger Nano S. Od dnia dzisiejszego aż do 21 Listopada 2018 można zamówić jedną z sześciu kolorowych wersji portfela. Dodatkowo dla osób, które potrzebują kilka sztuk (ewentualnie chcą zrobić zakupy wspólnie ze znajomymi) przeznaczone są spore zniżki:
  • 1 Czarny ledger nano s + 1 kolorowy* = 20% zniżki
  • 1 Czarny ledger nano s + 2 kolorowe* = 30% zniżki
*wersja biała (z poprzedniej promocji) nie zalicza się wersji kolorowej.

Standardowo każda wysyłka jest darmowa i wysyłana kurierem DHL. Z reguły paczki dochodzą już w 2-3 dni w całej Europie.

» zamów portfel w limitowanej edycji «
- - -
» iwi.pl - blog o inwestowaniu przez internet / dawniej → www.inwestycjewinternecie.pl
» zwi.pl - blog o zarabianiu przez internet / dawniej → www.zarabianiewinternecie.pl

Re: Ledger Nano S i Ledger Blue - portfele sprzętowe do przechowywania kryptowalut od Ledger.com

Obrazek

Do 26 Listopada można kupić czarną, matową wersję limitowaną portfela Ledger Nano S za połowę ceny. Podejrzewam, że kolejnej takiej oferty za pół ceny raczej prędko nie zobaczymy, więc jeśli ktoś na poważnie rozważał zakup tego portfela, to ma nie lada gratkę aby nabyć go w dobrej cenie.

Standardowo każda wysyłka jest darmowa i wysyłana kurierem DHL. Z reguły paczki dochodzą już w 2-3 dni w całej Europie.

» zamów portfel w wersji matowej za 50% taniej «
- - -
ODPOWIEDZ

Wróć do „Portfele sprzętowe”